Безкоштовна консультація
(066) 66-777-10
Меню навігації

Спрощено розміщення тимчасових споруд (ТС) для провадження підприємницької діяльності

09 лютого 2021 року набрав чинності Наказ Мінрегіону «Про затвердження Змін до Порядку розміщення тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності» №284 від 23.11.2020 року, яким передбачено приведення чинного Порядку у відповідність до вимог законодавства шляхом виключення пунктів 1.5, 1.6 Порядку (на виконання рішення Окружного адміністративного суду  міста Києва від 15 липня 2019 року; справа №640/1857/19).

Згідно з Наказом з 09.02.2021 року виключено терміни «комплексна схема розміщення ТС», «архітектурний тип» та «типові ТС».

Також Наказом скасовано необхідність розроблення єдиного паспорта прив’язки для груп ТС, які визначалися комплексними схемами.


Документом надано визначення терміну «схема розміщення ТС», що зазначений у пункті 2.6 та Додатку 1 до Порядку, а саме:

  • передбачено підвищення якості графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом зазначення вимог до суб’єктів господарювання та фахівців, які мають повноваження на ведення діяльності у сфері архітектурної діяльності та які несуть відповідальність за результати своєї роботи;
  • передбачено зменшення графічних матеріалів паспорта прив’язки шляхом включення схеми благоустрою до схеми розміщення ТС.

Наказом визначено необхідність зображення холодильного та іншого обладнання, що розміщується поряд з ТС та необхідне для забезпечення санітарних заходів чи дотримання вимог санітарних норм, на схемі розміщення ТС для забезпечення встановлення органам місцевого самоврядування  відповідності намірів розміщення ТС будівельним нормам.

Документом врегульовано розміщення ТС у межах інших видів торгівельних об’єктів, зокрема відповідно до постанови КМУ від 15 червня 2006 року №833 «Про затвердження Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів» (розміщення ТС у межах ринків,інших торговельних об'єктів визначається планувальною документацією їх території або проектною документацією їх споруд).

Заборона встановлення рекламних конструкцій та МАФів на тротуарах

Відповідно до пункту 5 Тимчасового порядку реалізації експериментального проекту з присвоєння адрес об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, адреса об’єкта будівництва, об’єкта нерухомого майна не присвоюється тимчасовим спорудам, а також іншим об’єктам будівництва та об’єктам нерухомого майна, перелік яких визначається Мінрегіоном. Так, проєтом наказу визначено, що замовник,  який має намір встановити ТС, разом із відповідною заявою у довільній формі додає органу місцевого самоврядування реквізити, серед яких вказує, крім іншого, місцерозташування ТС.

Скорочено процедуру оформлення паспорта прив’язки ТС та відповідно встановлено єдиний термін (як за наявності, так і за відсутності органу з питань  містобудування та архітектури у складі виконавчого органу відповідної сільської, селищної, міської ради, районної державної адміністрації) розгляду відповідним органом з питань містобудування та архітектури відповідності намірів щодо місця розташування ТС містобудівній документації та будівельним нормам.

Проєктом викладено у новій редакції Додаток 1 до Порядку (Паспорт прив'язки ТС)

Джерело https://dreamdim.ua/uk/sproshheno-rozmishhennya-tymchasovyh-sporud/?fbclid=IwAR08Dm5SxXJUx0rGk_nFVNyGZ6xMyeeK-ngzcW9uyYhLc-k8iRo733BJzAU