Безкоштовна консультація
(066) 66-777-10
Меню навігації

Розміщення об’єктів альтернативної енергетики

Набули чинності зміни, що регулюють розміщення об'єктів альтернативної енергетики

Законом про внесення змін до Податкового кодексу та деяких інших законодавчих актів України щодо покращення адміністрування та перегляду ставок окремих податків і зборів, який набирає чинності 01 січня 2019 року, вносяться, зокрема, зміни до Закону України «Про землі енергетики та правовий режим спеціальних зон енергетичних об'єктів».

З 01.01.2019 року на землях, віднесених до категорії земель, визначених пунктом жчастини першої статті 19 Земельного кодексу України, можуть розміщуватися об’єкти альтернативної енергетики, що використовують відновлювані джерела енергіїнезалежно від цільового призначення таких земельних ділянок.

Отже, без зміни цільового призначення земель, окрім земель енергетики, можна буде розміщувати об'єкти альтернативної енергетики на земельних ділянках такого призначення: 

землі промисловості, код 11;

землі транспорту, код 12;

землі зв'язку, код 13;

землі оборони, код 15.

Довідково. Відновлювальні джерела енергії — це джерела вітрової, сонячної, геотермальної енергії, енергії хвиль та припливів, гідроенергії, енергії біомаси, газу з органічних відходів, газу каналізаційно-очисних станцій, біогазів (пп. 14.1.29 п. 14.1 ст. 14 Податкового кодексу).

За інформацію Уряду, за останні два роки надійшло понад 60 заявок від інвесторів на відведення земельних ділянок з метою реалізації проектів відновлювальної енергетики. Це вітчизняні підприємства та компанії з Данії, США, Китаю, Німеччини, Франції, Японії та Білорусі.

https://www.auc.org.ua/novyna/nabuly-chynnosti-zminy-shcho-regulyuyut-rozmishchennya-obyektiv-alternatyvnoyi-energetyky